Tu zaczynają się Twoje wakacje

Co oznacza i co zawiera All Inclusive Soft?

Co oznacza i co zawiera All Inclusive Soft
Co oznacza i co zawiera All Inclusive Soft – Mila Supinskaya Glashchenko – shutterstock.com

Kiedy wykupujemy pobyt w hotelu, często otrzymujemy możliwość wykupienia dodatkowych opcji. Wakacje All Inclusive, czyli wszystko w cenie to doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. To idealny sposób na cieszenie się błogim w pełni bezstresowym odpoczynkiem. Nie ma potrzeby rezerwowania stolika na kolację, zyskujemy dostęp do nieograniczonej liczby napojów i przekąsek przez cały dzień w tzw. snack-barach. Najczęściej jest to wybór rodzin z dziećmi i osób, podróżujących w grupach. Uwzględniając koszty posiłków, napojów i zajęć, które są już wliczone w cenę, często okazuje się, że jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Ponadto pomaga uniknąć niespodziewanych wydatków podczas wakacji.

Należy jednak być czujnym, gdyż hotele oferują różne wersje popularnego pakietu. I może okazać się, że nie jest to tym, czego się spodziewaliśmy. Czym jest All Inclusive Soft i co to dokładnie znaczy? Co znajduje się w takim alternatywnym pakiecie? Czy na pewno warto korzystać z tej tańszej oferty? Czego można się po takim pakiecie spodziewać? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. 

Co dokładnie znaczy All Inclusive Soft?

Zastanawiasz się, co to znaczy All Inclusive Soft? To rodzaj systemu „All Inclusive” w branży hotelarskiej. Obejmuje to nocleg w danym obiekcie i wyżywienie, najczęściej w postaci szwedzkiego stołu. Daje także możliwość korzystania ze wszelkich udogodnień i popularnych atrakcji. All Inclusive Soft można śmiało zdefiniować jako uboższą wersję popularnego pakietu. Nazwa pochodzi od napojów bezalkoholowych, czyli z ang. soft drinks. Opcja All inclusive w ośrodku wypoczynkowym przeważnie obejmuje wyżywienie i napoje, które są już wliczone w cenę pobytu.

All Inclusive Soft - co dokładnie to oznacza
All Inclusive Soft – co dokładnie to oznacza | źródło: Kaspars Grinvalds – shutterstock.com

Zawartość pakietu jest kwestią indywidualną danego hotelu i może się często znacznie różnić od oferty innych podobnych standardem miejsc. Niektóre hotele włączają w cenę niektóre zajęcia i wycieczki. Dlatego też i zakres All Inclusive Soft może okazać się czymś zupełnie innym. W jednym ośrodkach może być skromną i okrojoną wersją All Inclusive, a gdzie indziej różnice będą praktycznie niezauważalne. Przed podjęciem decyzji o bardzo ważne jest dokładne zapoznanie się z ofertą danego biura podróży, czy ośrodka wypoczynkowego. Pozwoli to uniknąć ewentualnych, nieprzyjemnych niespodzianek.

Co standardowo jest objęte w pakiecie All Inclusive Soft?

Przed wykupieniem wypoczynku w danym obiekcie hotelowym warto zapoznać się z informacją, co zawiera pakiet All Inclusive Soft. Niektóre obiekty w ramach tego pakietu dają możliwość korzystania z zajęć rekreacyjnych i wellness przez cały pobyt. Jednak są to raczej bardzo rzadkie wyjątki. Standardowo w cenie dostępne są:

  • dwa lub rzadziej trzy podstawowe posiłki dziennie (śniadanie i kolacja, czasem i obiad, ale wszystkie w określonych godzinach),
  • woda do posiłków,
  • napoje bezalkoholowe z dystrybutorów (mogą być limitowane lub podawane tylko kilka razy dziennie, lub tylko do posiłków), 
  • piwo lub wino do określonych posiłków (najczęściej jednak napoje alkoholowe są dodatkowo płatne),
  • dostęp do napojów w określonych godzinach. 

Czego zazwyczaj nie zawiera All Inclusive Soft?

Mając świadomość All Inclusive Soft co zawiera, a czego nie obejmuje, łatwiej będzie podjąć świadomą decyzję. Pomoże to też z głową zaplanować wymarzone wakacje. Oferta All Inclusive to sprawdzona opcja dla rodzin z małymi dziećmi lub nastolatkami. Taka forma wypoczynku zapewnia mnóstwo swobody i atrakcji. Zapewnią one rozrywkę wszystkim, niezależnie od wieku. Niestety w przypadku All Inclusive Soft nie znajdziemy lubianych podczas urlopów udogodnień: alkoholu z baru, zajęć rekreacyjnych, SPA, siłowni, sauny, możliwości korzystania z basenu, kortu tenisowego. W takim pakiecie nie są dostępne programy animacyjne, kluby i zajęcia dla dzieci, warsztaty, leżaki hotelowe, pralnia, Internet, transfer na plażę, lotnisko, czy wycieczki po okolicy. Tak naprawdę taki pakiet odbiera możliwość korzystania z infrastruktury hotelowej. Nie mamy też możliwości smakowania hotelowych koktajli, soków, piwa, herbaty, wina i kawy. Wiążę się to z dodatkowym wydatkiem, jeżeli lubimy od czasu do czasu wyskoczyć na drinka. Trzeba mieć na uwadze, że napoje alkoholowe w hotelowym barze mogą być droższe, niż w pobliskiej restauracji, czy pubie.

Czego zazwyczaj nie zawiera Soft All Inclusive
Czego zazwyczaj nie zawiera Soft All Inclusive | źródło: AbElena – shutterstock.com

Opcja Soft, jak i pełna wersja All Inclusive nie obejmuje cen wejść do muzeów, galerii, atrakcji turystycznych poza ośrodkiem. Pakiet nie obejmuje też szkód, spowodowanych z winy klienta. Za wszelkie tego rodzaju szkody goście muszą zapłacić z własnej kieszeni. Nie zawiera też ubezpieczenia turystycznego, które należy wykupić osobno. Dlatego należy bardzo dokładnie przeczytać umowę z biurem podróży, aby nie narazić się na rozczarowanie i niepotrzebne koszty.

Czy pakiet All Inclusive Soft to dobra opcja na wakacje?

Pakiet All Inclusive Soft jest szczególnie popularny we Włoszech, Chorwacji, Zanzibarze, Bułgarii, na Malediwach. Nie jest to opcja polecana dla rodzin z dziećmi, gdyż dodatkowe koszty mogą bardzo nadwyrężyć budżet. Należy pamiętać, że opcje, które on oferuje, nie są dostępne całodobowo. Nawet za napicie się kawy, alkoholu, czy drinka zamówionego w hotelowym barze trzeba będzie zapłacić. To samo dotyczy deserów i przekąsek z baru. Pakiet All Inclusive Soft to raczej opcja dla osób aktywnych i podróżujących we dwoje. Nie jest to pakiet dla osób lubiących spędzać całe dnie przy hotelowym basenie lub plaży. Warto wybrać tę opcję w sytuacji, kiedy większość dnia przebywamy poza hotelem, lubimy zwiedzać, a hotel jest traktowany głównie jako miejsce noclegowe. Nie warto z niego korzystać, kiedy lubimy swobodę, wolimy jeść poza hotelem i cieszyć się odkrywaniem lokalnych smaków w punktach gastronomicznych.

Czy pakiet All Inclusive Soft to dobra opcja na wakacje
Czy pakiet All Inclusive Soft to dobra opcja na wakacje | źródło: FXQuadro – shutterstock.com

Nie musimy też zastanawiać się, All Inclusive Soft co obejmuje. Taki pakiet po prostu zapewni to, co niezbędne: opiekę hotelową i podstawowe posiłki w hotelowej jadalni lub restauracji. Idealna wręcz opcja dla mało wymagających. Można wykupić All Inclusive Soft, jeżeli wiemy, że w danym kraju posiłki w restauracjach są tanie i bezpieczne, czy hotel nie posiada infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Wtedy nie ma sensu kosztować się na wykupywanie droższego pakietu. Jeżeli jednak chcemy cieszyć się komfortowym wypoczynkiem bez liczenia każdej złotówki i bez limitu korzystać z hotelowej infrastruktury, warto szukać ofert last minute. 

Dlaczego warto skorzystać z All Inclusive Soft?

Pakiet zapewni podstawową opiekę hotelu i posiłki. Będziemy mieć dostęp do śniadania i kolacji, co jest odpowiednie dla osób spędzających większość dnia poza obiektem.

Co znajdziemy w pakietach All Inclusive Soft?

Niezależnie od hotelu, w pakiecie dostępne są dwa posiłki o określonej porze i woda do każdego z nich. Pakiet z reguły obejmuje godziny od śniadania do późnego wieczora.

Czego nie znajdziemy w All Inclusive Soft?

Zwykle nie będzie możliwości korzystania z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Nie ma też możliwości na nielimitowane korzystanie z baru przy hotelowym basenie lub plaży. Alkohol najczęściej jest dodatkowo płatny.

Share this article
Shareable URL
Next Post

Co oznacza i co zawiera Ultra All Inclusive?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Read next