Tu zaczynają się Twoje wakacje

Last Minute – co to dokładnie znaczy?

Last Minute - co to dokładnie znaczy
Last Minute – co to dokładnie znaczy – Day2505 – shutterstock.com

Nie ulega wątpliwości, że wakacje to czas, kiedy powinno się wypocząć i maksymalnie zrelaksować. Ciepłe, egzotyczne kraje wydają się być idealną opcją, ponieważ można tam całkowicie zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Okazji nie brakuje, ale szczególnie ciekawie prezentują się oferty Last Minute, które polegają na tym, że wycieczkę wykupuje się na ostatnią chwilę, czyli bezpośrednio przed terminem wyjazdu. W tym artykule wyjaśnimy, kiedy najlepiej szukać Last Minute i podpowiemy, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze wakacji.

Co to znaczy Last Minute?

Last Minute to specjalna oferta wyjazdu, której cechą charakterystyczną jest wyjątkowo krótki czas dzielący rozpoczęcie wycieczki od jej zakupu. Nie jest tajemnicą, że tego typu oferty pojawiają się przeważnie na kilka dni, a czasami nawet godzin przed wyjazdem. Jeśli organizator nie sprzeda wszystkich zaplanowanych miejsc, to te, które zostały są wystawiane w ofercie Last Minute, która kusi ceną. Decyzję trzeba czasami podjąć w kilka godzin, dlatego trzeba się szybko zdecydować, bo ktoś inny może to zrobić za nas. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które mogą wyjechać w dowolnej chwili i nie mają precyzyjnie określonych planów wakacyjnych. Warto zaznaczyć, że wakacje Last Minute cieszą się dużą popularnością, ponieważ są dużo tańsze, a jedyne co może Cię ominąć, to zwiedzanie lokacji, do których trzeba było wcześniej wykupić dostęp. Są to jednak bardzo małe niedogodności, a poza tym przysługują Ci takie same uprawnienia, jak pozostałym uczestnikom wycieczki. Szczególny okres dla każdego człowieka to czas wakacji. Można wtedy odpocząć i naładować baterie na kolejny rok studiów lub pracy. Czasy są obecnie ciężkie, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że ludzie szukają najkorzystniejszych ofert wakacji.

Oferty Last Minute przeznaczone są głównie dla osób zorganizowanych i niezależnych, którzy mogą sobie pozwolić na wyjazd w dowolnym terminie i bez żadnego harmonogramu. Jest to również świetna opcja dla osób, które o terminie swojego urlopu w pracy dowiedziały się w ostatniej chwili. Większość ludzi uwielbia podróżować, ale niestety generuje to dosyć spore wydatki. Last Minute jest ciekawą alternatywą, ponieważ można zwiedzić trochę świata i to z ograniczonymi możliwościami finansowymi. Oferty Last Minute są też często wybierane przez tzw. pracoholików, którzy ciągle są w pracy i na nic nie mają czasu. W pewnym momencie nawet oni mogą stwierdzić, że chcą być na wakacjach i nadszedł czas na odpoczynek. Gwarancja niezmiennej ceny jest kolejną istotną zaletą ofert Last Minute.

Sprawdź również czym jest Super Last Minute

Kiedy najlepiej szukać Last Minute?

Pozostaje pytanie, kiedy najlepiej szukać ofert, żeby najwięcej oszczędzić i znaleźć coś ciekawego. W zasadzie kilka istotnych okresów jest w trakcie całego roku, kiedy można trafić na wyjątkowe okazje wakacyjne. Na początku trzeba podkreślić, że dobry jest okres od maja do połowy czerwca, czyli bezpośrednio przed sezonem wakacyjnym. Wtedy biura podróży starają się sprzedać wcześniej wykupione loty i miejsca w hotelach, ponieważ notują mniejszy popyt na wyjazdy. Jest to dobra pora na szukanie, bo jeszcze nie ma tak dużego zainteresowania kierunkami wakacyjnymi jak w szczycie sezonu, który przypada na lipiec i sierpień. Na początku grudnia też można oczekiwać sporych rabatów wakacyjnych. Chodzi tu przede wszystkim o czas przed świętami Bożego Narodzenia, a także chwilę po Nowym Roku. W tym czasie na wycieczkę decyduje się z reguły niewielu ludzi, dlatego organizator chętnie obniża ceny. Bezpośrednio po sezonie wakacyjnym, czyli we wrześniu, październiku i listopadzie też można spodziewać się atrakcyjnych ofert. Jeśli będziesz mieć szczęście, to całkiem możliwe, że zaoszczędzisz sporo pieniędzy, bo można znaleźć nawet oferty przecenione o 40-50%.

Kiedy szukać lastów
Kiedy szukać lastów | źródło: oneinchpunch – shutterstock.com

Ofert Last Minute najlepiej szukać w internecie, przede wszystkim na stronach renomowanych biur podróży, które długo działają na rynku. Zazwyczaj dostępna jest zakładka Last Minute, gdzie można bez problemu znaleźć przecenione wakacje. Nawet na 2-3 tygodnie przed wylotem rozpoczynają się promocje na ostatnie miejsca. Można przypuszczać, że około tydzień przed wylotem to najlepszy czas, kiedy warto zarezerwować wakacje Last Minute. Taki czas jest wystarczający, żeby się spokojnie spakować i wszystko dokładnie zaplanować. W ten sposób można też uprzedzić tych, którzy czekają do ostatniej chwili, bo liczą, że cena się jeszcze zmniejszy. Dla osób o mocnych nerwach polecane są rezerwacje na dwa lub mniej dni przed wylotem. Istnieje jednak zawsze ryzyko, że ktoś inny kupi wymarzony hotel.

Sprawdź również co zawiera All Inclusive

Na co zwracać uwagę podczas wybierania ofert na ostatnią chwilę?

Zawsze warto dokładnie sprawdzić za co się płaci, nawet jeśli cena jest bardzo atrakcyjna, a hotel wydaje się odpowiedni. Istotne jest to, żeby dokładnie przeczytać umowę oraz warunki udziału w wycieczce. Gdy wybierasz all inclusive, to upewnij się, że nie ma tam przedrostka “soft”. Jeśli przedrostek “soft” występuje, to oznacza, że alkohole nie będą wchodzić w skład wyżywienia i napojów. Warto również sprawdzić, jak w danym hotelu wygląda wyżywienie. Dobrym pomysłem jest poczytanie opinii oraz obejrzenie zdjęć dostępnych w sieci. Może się czasami okazać, że jedzenia jest mało, a ograniczone godziny nie są dla Ciebie komfortowe. Z tego powodu można wtedy poza hotelem wydać więcej pieniędzy na przekąski i jedzenie na mieście.

Nie bez znaczenia są też opłaty dodatkowe, dlatego należy czytać rzeczy zapisane drobnym drukiem. Zobacz również, czy w cenie wyjazdu jest hotel, przelot, a także opłaty lotniskowe. Warto się też dowiedzieć, jaka jest wysokość podatku klimatycznego i jaki bagaż można ze sobą zabrać. W rzeczywistości wiele czynników może mieć wpływ na niską cenę, między innymi sytuacja polityczna w danym kraju lub pogoda. Żeby w pełni zadbać o swoje bezpieczeństwo, należy także sprawdzić ostrzeżenia na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zawsze należy poczytać o konkretnym kraju i miejscowości, żeby upewnić się, czy okolica obok hotelu jest spokojna. Trzeba być bardzo czujnym, jeśli widzi się podejrzanie niską cenę, bo w takich momentach powinna się zapalić lampka ostrzegawcza.

Sprawdź również co obejmuje Ultra All Inclusive

Czy Last Minute to rzeczywiście oszczędność?

Podsumowując dotychczasowe rozważania można stwierdzić, że Last Minute to prawdziwa oszczędność. Warto wybrać wakacje Last Minute z opcją all inclusive, jeśli cenisz sobie wygodę i komfort odpoczynku. Taka forma wakacji jest przeznaczona dla osób, które lubią działać spontanicznie i liczą każdy grosz. Można zaoszczędzić nawet 30-50%, jeśli trafi się w odpowiedni moment. Trzeba jednak pamiętać, że ma to również swoje minusy, ponieważ nie można nic zaplanować, jeśli chodzi o konkretne miejsce podróży.

Czy Last Minute to oszczędność
Czy Last Minute to oszczędność | źródło: Alla Laurent – shutterstock.com

Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od ofert, które pojawiają się na bieżąco. Decyzję trzeba podjąć, jak najszybciej, bo może się okazać, że ktoś wykupi wycieczkę szybciej. Gdy planuje się wyjazd wcześniej, to można znacznie spokojniej podejść do tematu i wszystko zorganizować. Trzeba też uważać, bo czasami oferty Last Minute nie uwzględniają wyżywienia lub dodatkowych wycieczek, za które przeważnie trzeba słono zapłacić.

Sprawdź również co znaczy All Inclusive Light

Czy można zaoszczędzić na ofertach Last Minute?

Na ofertach można sporo zaoszczędzić i to nawet do 50%, jeśli wykupi się wyjazd w ostatniej chwili. Trzeba jednak podkreślić, że wycieczki i atrakcje mogą być dodatkowo płatne, dlatego trzeba wszystko dokładnie przeliczyć.

Kiedy szukać ofert Last Minute?

Odpowiedź na pytanie, kiedy szukać Last Minute jest bardzo prosta. Ofert Last Minute najlepiej szukać przed świętami Bożego Narodzenia i po Nowym Roku, bo wtedy jest ich najwięcej. Dobrze jest również sprawdzać oferty na przełomie maja i czerwca, bo też można trafić na prawdziwe okazje.

Dla kogo właściwie są oferty na ostatnią chwilę?

Oferty Last Minute skierowane są do osób niezależnych, które mogą sobie pozwolić na wyjazd w dowolnej chwili. Są to wyjazdy dla ludzi zorganizowanych, którzy potrafią wszystko szybko zaplanować.

Share this article
Shareable URL
Prev Post

Super Last Minute – co to dokładnie znaczy?

Next Post

First Minute – co to dokładnie znaczy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Read next