Tu zaczynają się Twoje wakacje

Super Last Minute – co to dokładnie znaczy?

Super Last Minute - co to dokładnie znaczy
Super Last Minute – co to dokładnie znaczy – PHOTOCREO Michal Bednarek – shutterstock.com

Mogłoby się wydawać, że wyjazd w ramach Last Minute zaliczany jest do jednych z lepszych okazji w życiu. Jednak w prawdziwym gronie szczęśliwców znajdują się osoby, którym udało się wykupić wycieczkę w ramach oferty Super Last Minute. W sieci nierzadko pojawiają się oferty, które określane są tym hasłem, jednak nie zawsze są uczciwie przedstawione. Termin doskonale działa na klientów i bywa nadużywany. Przedstawiamy, czym jest Super Last Minute, kiedy można znaleźć taką ofertę i czy rzeczywiście zawsze oznacza obniżenie ceny.

Co to znaczy Super Last Minute?

Z pewnością wiele osób zastanawia się Super Last Minute co to znaczy. Otóż jest to określenie dla rzadko spotykanych okazji na wyjazdy, które są o wiele niższe od ceny początkowej. W sieci niejednokrotnie pod tym hasłem można natknąć się na oferty, które są chwytem marketingowym ze strony organizatorów, a w rzeczywistości nie są zbyt atrakcyjne cenowo. Dzięki temu udaje im się pozyskać nowych klientów. Zatem warto porównać przygotowaną ofertę z inną, konkurencyjną lub nieustannie je śledzić, aby wiedzieć, co się naprawdę opłaca. Super Last Minute pojawia się na krótką chwilę przed zaplanowanym wyjazdem. Oferta Super Last Minute – co to znaczy w rzeczywistości dla klienta? Jest to okazja, aby zaoszczędzić na wycieczce więcej niż 30% w odniesieniu do pierwotnej lub rynkowej ceny. 

Kiedy najlepiej szukać ofert na Super Last Minute?

Z oferty Super Last Minute powinny korzystać przede wszystkim osoby, które mogą swobodnie spakować się i następnego dnia lub w ciągu najbliższych kilku dni wyruszyć w podróż. Jest to możliwość dedykowana dla osób, które mogą manipulować początkiem i czasem trwania urlopu, a także mają świadomość, że uzyskają zgodę na dłuższy urlop od pracodawcy lub przedsiębiorcy, którzy sami sobie go udzielają. W takim przypadku mogą regularnie śledzić promocje pojawiające się na stronach biur podróży lub nasilić swoje działania w tym okresie przed rozpoczęciem urlopu. Zatem kiedy najlepiej szukać Super Last Minute? Oferty pojawiają się o niemalże o każdej porze roku, jednak zdecydowanie jest ich mniej w miesiącach wakacyjnych, kiedy zainteresowanie wyjazdami znacząco wzrasta. Wówczas może się okazać, że oferta Super Last Minute jest tylko chwytem marketingowym i za te same pieniądze można było zarezerwować wyjazd wcześniej, przed zawyżeniem ceny przez organizatora.  

Kiedy szukać Last Minute Super
Kiedy szukać Last Minute Super | źródło: Day2505 – shutterstock.com

Zgodnie z ostatnimi zmianami w prawie, organizatorzy wycieczek mają obowiązek przedstawienia najniższej ceny z okresu ostatnich 30 dni. W rezultacie utrudniło im to manipulowanie określeniem Super Last Minute bez dostrzeżenia nieścisłości ze strony klientów. Najlepsze porównanie osoby zainteresowane wyjazdami uzyskają na stronach, które skupiają wszystkie wycieczki z różnych biur podróży i nie doliczają swoich prowizji za wykupienie ich za pośrednictwem danej strony. 

Sprawdź również co zawiera All Inclusive Light

Na co zwracać uwagę podczas wybierania takich ofert?

Jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach. Nierzadko okazuje się, że nabywcy oferty Super Last Minute szybko studzą swój entuzjazm, kiedy zaczynają zapoznawać się z zapisami zawartymi w umowie. Zazwyczaj oferty Super Last Minute wykupywane są w bardo krótkim czasie, dlatego czasu na podjęcie decyzji nie jest zbyt dużo. Stąd prawdziwe okazje wyłapują osoby, które dużo podróżują i nieustannie śledzą oferty biur podróży. W rezultacie podczas rezerwowania wycieczki należy zwrócić swoją uwagę przede wszystkim na:

  • klimat panujący w danym regionie – przed rezerwacją warto na szybko sprawdzić jakie są prognozowane warunki atmosferyczne na czas wyjazdu. Zbyt wysokie temperatury utrudniają funkcjonowanie lokalnym mieszkańcom, a dla osób spoza tych rejonów mogą być poważną niedogodnością. Szczególnie w przypadku małych dzieci, osób starszych czy zmagających się z chorobami przewlekłymi. Niektóre wyjazdy w odległe rejony pojawiają się w niższych cenach ze względu na nadejście pory deszczowej. 
  • poziom bezpieczeństwa – zamachy terrorystyczne i inne akty agresji mające miejsce w ostatnim czasie są częstym powodem obniżki cen. Warto się zastanowić, czy to ryzyko jest warte zaoszczędzonych pieniędzy. Ewentualnie można rozważyć wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od skutków terroru w danym państwie i prześledzić doniesienia pojawiające się w social mediach od rodaków przebywających w tych terenach. 
  • religia i święta państwowe – szczególnie w krajach arabskich, obrzędy religijne oznaczają dzień wolny dla pracowników zatrudnionych w atrakcjach turystycznych. Jest to rzadko spotykane, jednak nadal ma miejsce. Szczególnie będzie to odczuwalne w przypadku krótkich wyjazdów, kiedy grafik jest naprawdę napięty. 
  • kultura i prawo obowiązujące w danym regionie – w państwach, gdzie prawo tworzone jest w oparciu o religie, mieszkańcy Europy mogą być mocno zszokowani jakie zachowanie jest od nich wymagane. Warto się zorientować jak należy się zachowywać w miejscach publicznych i w co się ubierać, aby uniknąć problemów i ponadprogramowych wydatków.
  • potrzebne dokumenty – podróżowanie poza Europą zazwyczaj oznacza konieczność posiadania paszportu. Procedura jego wyrobienia to zazwyczaj ok. 30 dni, dlatego nie zawsze można skorzystać z oferty last minute. Ponadto powinien być on ważny przez określony okres czasu, w innym przypadku turysta nie zostanie wpuszczony do danego kraju. 
  • zawartość oferty – wycieczki Super Last Minute nie są tożsame z All Inclusive. Nierzadko okazuje się, że organizator, aby zminimalizować ponoszone przez siebie koszty odejmuje ewentualnych korzyści. Najczęściej odnosi się to do kwestii wyżywienia w hotelu. Wówczas na turyście spoczywa konieczność korzystania z pełnopłatnych restauracji, co w niektórych państwach może być ogromnym wydatkiem. 

Czy Super Last Minute to niższe ceny?

Wiesz już kiedy szukać Super Last Minute i na co zwrócić uwagę, dlatego niejednokrotnie może się okazać, że wycieczka Super Last Minute nie jest aż tak wielką okazją na jaką jest kreowana. Doświadczenie w wyszukiwaniu ofert okazuje się niezastąpione.

Czy super Last Minute pozwalają zaoszczędzić
Czy super Last Minute pozwalają zaoszczędzić | źródło: Peera_stockfoto – shutterstock.com

Super Last Minute może być możliwością zakupienia wycieczki po niższych cenach lub po cenie regularnej, jednak z podwyższonym standardem. Może w ramach Super Last Minute dostaniesz pokój z nieziemskim widokiem lub możliwość skorzystania z tańszych wycieczek? Z pewnością za każdym razem warto to wszystko dokładnie przeanalizować. 

Sprawdź również co oznacza All Inclusive

Czy można zaoszczędzić na ofertach Super Last Minute?

Zdecydowanie, na prawdziwych ofertach Super Last Minute można naprawdę wiele zaoszczędzić, najczęściej to 20-30%, choć zdarzają się i większe obniżki. Warto mieć odniesienie do rynkowych cen, aby nie dać się zwieść organizatorom.

Kiedy szukać ofert Super Last Minute?

Oferty Super Last Minute pojawiają się najczęściej na kilka dni przed wyjazdem. Zdarza się, że wylot zaplanowany jest na następny dzień.

Dla kogo Super Last Minute to idealna opcja wyjazdu?

Super Last Minute sprawdza się w przypadku osób mogących w danym terminie pójść na urlop. Poza wolnym czasem należy także uwzględnić, że są to zazwyczaj pojedyncze miejsca, dlatego mogą z takiej oferty skorzystać single, pary, a rzadziej rodziny z trójką dzieci.

Share this article
Shareable URL
Prev Post

Co oznacza i co zawiera All Inclusive Light?

Next Post

Last Minute – co to dokładnie znaczy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Read next